Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Po uzavření pojistné smlouvy povinného ručení je nutné do 2 měsíců pojišťovně, u které bylo sjednané pojištění, zaslat potvrzení o bezeškodní době z předešlé pojišťovny. Toto potvrzení získáte po ukončení řádného pojištění u předchozí pojišťovny, která je povinna Vám potvrzení vystavit a zaslat.

Vše probíhá v dostatečné časové rezervě a 2 měsíční lhůta na předložení nové pojišťovně se skutečně dodrží.

 

Pojišťovny mají nárok si Váš předložený bonus zkontrolovat ve společné databázi pojišťoven a ověřit nárok na bonus.

Tolik obecně.

Ve skutečnosti jednotlivé pojišťovny dále definují pravidla, za kterých rovněž bonus nebo analogickou slevu klientovi poskytují individuálně. Allianz pojišťovna kontroluje bonusy z povinného ručení automaticky v databázi České kanceláře pojistitelů ("ČKP") a k případnému potvrzení o bezeškodní době přihlíží pouze v případě, ze údaje uvedené na smlouvě nesouhlasí s údaji registrovanými v databázi ČKP,

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit