Allianz penzijní fond se přiblížil hranici 300 tisíců klientů a také letos ochrání peníze svých účastníků před inflací

Allianz penzijní fond se přiblížil hranici 300 tisíců klientů a také letos ochrání peníze svých účastníků před inflací

Praha, 8. března 2012; Ke konci roku 2011 měl Allianz penzijní fond 212 tisíc klientů, během prvních dvou měsíců nového roku se jejich počet rekordně navýšil o více než 80 tisíc. Klienti totiž v nečekaně velkém počtu začali měnit své stávající penzijní fondy, čímž si na poslední chvíli chtěli zajistit šanci na vyšší zhodnocení svých vkladů. Allianz penzijní fond také využil příležitosti, které penzijní reforma přinese v příštím roce, vypracoval svůj transformační projekt a předal příslušnou žádost o licenci České národní bance. Allianz PF je nejdynamičtěji rostoucím penzijním fondem nejen v roce 2011, ale i v roce 2012.

„Odešlo od nás 380 klientů a přišly jich desetitisíce. V tuto chvíli má Allianz penzijní fond téměř 300 tisíc klientů a jen pár čísel pro porovnání - vloni k nám v lednu přišlo dva tisíce klientů, letos ve stejném období více než desetkrát tolik. Hromady smluv pak byly doručovány v posledních únorových dnech – rekordních téměř 10 tisíc jich dorazilo dokonce v jeden jediný den,“ vzpomíná na hektické poslední únorové dny provozní ředitel Allianz penzijního fondu Libor Novák.

Očekávání v počtu přestupů byla přeplněna a důvody, které v terénu zaznamenali reprezentanti Allianz u klientů, byly dva – nejvyšší zhodnocení a nejvyšší rating finanční skupiny Allianz. „Přestože ještě auditované hospodářské výsledky nejsou k dispozici, už nyní můžeme říct, že očekáváme dobrý hospodářský výsledek. Takže i za loňský rok můžeme nabídnout klientům nejvyšší anebo alespoň jedno z nejvyšších zhodnocení na trhu, které se bude pohybovat mezi 2,5 % - 3 %, což je v dnešní době určitě skvělé číslo. Jednoznačně můžeme potvrdit, že Allianz penzijní fond ochrání peníze svých účastníků před inflací,“ doplňuje Libor Novák.

Pokud jde o rating, tak ze srovnání ratingu finančních skupin, které v ČR nabízejí penzijní připojištění, stojí Allianz v popředí s nejvyšším ratingem AA. „Pro klienty tak představuje nejen fond s dlouhodobě nejvyšším zhodnocením, ale i fond z finanční skupiny s největší stabilitou. Právě v oblasti penzí je stabilita a důvěryhodnost partnera jednou z nejdůležitějších věcí,“ doplňuje produktový manažer Allianz Martin Podávka.

Allianz penzijní fond hodlá roli penzijního připojištění v novém modelu výrazně posílit, a chce uspokojit všechny své klienty, jak ty, kteří budou i nadále upřednostňovat garanci nezáporného zhodnocení, tak i ty, kteří budou v nových účastnických fondech hledat dynamičtější profil. Zejména u mladších klientů, vstupujících do systému na dlouhou dobu, se dá očekávat zájem o rizikovější, ale potenciálně výhodnější investice. „Je evidentní, že v novém 2. pilíři bude největší zájem nových klientů soustředěn hned do prvních měsíců po spuštění, takže v Allianz děláme vše pro to, abychom byli hned od začátku dokonale připraveni. Máme odkud čerpat zkušenosti, protože celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv, vždyť ve své správě má majetek klientů v hodnotě 1600 miliard eur,“ doplňuje Martin Podávka

Penzijní připojištění Allianz si aktuálně sjednávají klienti všeho věku, nárůst je patrný zejména ve věkové hranici do 30 let, průměrné stáří klientů Allianz penzijního fondu je již pod hranicí 40 let.

Praha, 8.3.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit