Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Praha, 3. května 2012; Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským výborem. Vrcholem všech sportovců s tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením letos budou Paralympijské hry, které se uskuteční v Londýně a už tradičně naváží na letní olympiádu.

Pětiletá globální podpora paralympijských sportovců se odehrává také na lokální úrovni a Česká republika se prostřednictvím Allianz pojišťovny přiřadila k dalším osmi zemím, které zdravotně handicapované sportovce podporují. Konkrétně jde o Austrálii, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Irsko, Portugalsko, Švýcarsko a Turecko.

„Mezi paralympijskými sportovci najdete vzory pro lidi, kteří se musí vyrovnat s osobní krizí,“ řekl šéf marketingu skupiny Allianz Joseph K. Gross. „Sport jim v tom často pomáhá a někdy dokonce jeho prostřednictvím získají uznání, o kterém se jim dříve ani nezdálo. Tento svazek však není jednostranný. Paralympijští sportovci totiž pomáhají také Allianz, protože jejich prostřednictvím dokážeme lépe porozumět potřebám našich klientů,“ dodal Gross.

S určitým postižením dnes žije na celém světě 650 milionů lidí a alespoň jednoho člověka, který se musel naučit žít s handicapem, má ve své rodině každý čtvrtý Evropan. Český paralympijský výbor zastřešuje přibližně 18 tisíc sportovců v pěti sportovních svazech, které jsou řádnými členy.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna Telefon: +420 224 405 409 Mobil: +420 605 203 447 Mail: vaclav.balek@allianz.cz www.allianz.cz www.allianzfoto.cz Praha, 3.5.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit