Allianz pojišťovna přichází s novou chytrou investicí - Allianz STARinvestem

Allianz pojišťovna přichází s novou chytrou investicí - Allianz STARinvestem

Praha, 1. března 2012; Víte, jaké jsou nové hvězdy světové ekonomiky? Můžeme napovědět, že počáteční písmena pěti zemí, která mají podle odborníků nejvyšší potenciál, tvoří zkratku TIMBI. Patří mezi ně Turecko, Indonésie, Mexiko, Brazílie a Indie. A právě z očekávaného posilování měn států TIMBI je odvozen výnos nového životního pojištění Allianz – STARinvest. Allianz STARinvest je jednorázové životní pojištění, jehož předností je výnosový potenciál zhodnocení měn států TIMBI vůči euru při zachování 100% kapitálové ochrany. Allianz pojišťovna je v Česku první, která takhle zaměřenou investici od 1. března klientům nabídne. Tuto tranši STARinvestu je možné koupit do 14. května 2012.

„Zatímco země skupiny TIMBI mají před sebou potenciál vysokého růstu, země platící eurem řeší v současné době mnoho problémů – od dluhové krize a rozpočtových problémů zemí jako Řecko nebo Itálie až po demografické hrozby stárnutí evropské populace. A právě od očekávaného posilování měn států TIMBI vůči jednotné evropské měně je odvozen výnos pojištění Allianz STARinvest,“ uvádí Martin Podávka, vedoucí oddělení produktového marketingu Allianz pojišťovny.

Zatímco v minulých letech byla mezi investory oblíbena čtveřice zemí Brazílie, Rusko, Indie a Čína (známé pod zkratkou BRIC), aktuální studie jako nové ekonomické hvězdy označují jinou skupinu zemí. Brazílie a Indie svou pozici obhájily, místo Číny a Ruska nově nastupují Turecko, Indonésie a Mexiko. Všechny budoucí „tahouni“ světové ekonomiky mají mnoho společného: vysoký počet obyvatel, rostoucí populaci v produktivním věku a zvyšující míru její vzdělanosti, dynamickou a diverzifikovanou ekonomiku i rozvinutou podnikatelskou strukturu.

STARinvest nabízí dvě varianty doby trvání, 3 a 5 let a u každé z nich i různou výši kapitálové ochrany. Jednak 100% ochranu pro konzervativní investory, tak 85% s potenciálem vyššího výnosu. Celková částka k výplatě na konci pojištění je dána hodnotou kapitálové ochrany navýšenou o dosažené výnosy v jednotlivých letech.

„Po uplynutí každého pojistného roku se určí změna kurzu každé z pěti měn zemí TIMBI vůči euru (od počáteční hodnoty). Kladný výnos je započten dvoj až čtyřnásobkem, přičemž maximální výnos je omezen 6 až 18 % dle zvolené varianty produktu. Naopak v případě poklesu se započítá pouze polovina. Z takto upravených výnosů jednotlivých měn se vypočte průměrný výnos. Pokud je záporný, nahradí se za daný rok nulou,“ dodává Martin Podávka.

Jaké další výhody STARinvest má? Kromě toho, že jde o investici s vyšším potenciálem růstu, to je právě zamykání kladných výnosů dosažených v každém roce trvání pojištění a až 100% kapitálová ochrana investované částky. Výhodný je i poměrně krátký investiční horizont od 3 let, stejně jako minimální výše investice od 30 tisíc korun. Pokud se klient rozhodne pro druhou variantu, může již od 3. výročí pojištění využít částečného odkupu a po celou dobu trvání mu pojištění poskytuje ochranu pro případ smrti.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna Telefon: +420 224 405 409 Mobil: +420 605 203 447 Mail: vaclav.balek@allianz.cz www.allianz.cz www.allianzfoto.cz Praha, 1.3.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit