Allianz pojišťovna vloni hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun a v pojištění motorových vozidel byla o deset procent úspěšnější než domácí trh

Allianz pojišťovna vloni hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun a v pojištění motorových vozidel byla o deset procent úspěšnější než domácí trh

Praha, 2. března 2012; Allianz pojišťovna za leden až prosinec 2011 předepsala celkově 11,04 miliardy korun a oproti roku 2010 tak zvýšila předpis o 3,7 procenta. Podle nové metodiky České asociace pojišťoven to představuje nárůst o 4,1 procenta, přičemž trh se propadl o minus 0,3 procenta. V neživotním pojištění předepsané pojistné narostlo o 3,9 procenta a dosáhlo 7,3 miliardy korun, v životním pojištění o 3,2 procenta a dosáhlo 3,7 miliardy korun. Čistý zisk činil 1,070 miliardy korun.

„Loňský rok pro nás byl jedním z nejúspěšnějších roků v novodobé historii, protože jsme ve všech segmentech rostli rychleji, než trh,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. V běžně placeném životním pojištění byl průměrný růst trhu 2,2 procenta, zatímco Allianz pojišťovna vloni zaznamenala růst 4,7 procenta.

Kromě velké dynamiky růstu životního pojištění byla vloni pozoruhodná také oblast pojištění motorových vozidel, která v rámci celého trhu vykázala meziroční pokles 6,3 procenta. „Allianz pojišťovna však v povinném ručení a havarijním pojištění zaznamenala růst 4 procenta, což znamená, že jsme byli o deset procent úspěšnější, než domácí trh,“ dodal Strnad.

Největší růst byl v segmentu havarijního pojištění (6,5 procenta), cestovního a majetkového pojištění. Vlastní kapitál Allianz pojišťovny k 31.12 2011 dosáhl výše 5,03 miliardy korun. Bilanční suma ke stejnému datu dosahovala 26,6 miliardy korun a výše technických rezerv se zvýšila na 19,6 miliardy korun.

Praha, 5.3.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit