Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

Allianz připravuje cestovní pojištění pro první vesmírné turisty

Mnichov/Praha, 10. ledna 2012; Společnost Allianz Global Assistance, která je světovou jedničkou v cestovním pojištění a v České republice působí pod značkou AGA International, uzavřela smlouvu s Mezinárodní asociací pro vesmírnou dopravu (ISTA) o krytí rizik, spojených s cestováním do vesmíru. Turistům umožní pojištění na cestu mimo Zemi, a to nejenom v jejím průběhu, ale také před a po ní. Společnost Virgin Galactic nedávno oznámila, že první komerční lety do vesmíru má naplánovány na říjen letošního roku. Allianz Global Assistance proto začne pojištění pro tyto netradiční cesty nabízet už během několika následujících měsíců. Podobné pojištění na trhu zatím nikdy nebylo. Cesta do vesmíru vyjde přibližně na 200 tisíc euro (zhruba 5,2 milionu Kč). Cena tohoto speciálního cestovního pojištění doposud stanovena nebyla.

„Každoročně kryjeme rizika více než 30 milionů cestovatelů,“ řekl Erick Morazin, ředitel produktového úseku Allianz Global Assistance. „Velmi se těšíme na naše první vesmírné turisty, kteří budou představovat novou generaci cestovatelů. Smlouva s Mezinárodním vesmírným dopravním sdružením je důkazem toho, že chceme podporovat vesmírný cestovní průmysl,“ dodal Morazin.

Allianz Global Assistance bude spolupracovat nejenom s Virgin Galactic, ale i dalšími subjekty, zabývajícími se vesmírnými lety, jako jsou Xcor a SpaceLinq. Pojištění bude vesmírné turisty krýt v souladu se sloganem Allianz, tedy od A do Z. Nepůjde tak pouze o samotnou letovou fázi, ale také o vše, co jí předchází až po návrat na zem. „Vesmír se stal jednoznačně naší novou hranicí a my chceme zajistit klid v duši všem cestovatelům, kteří ji budou chtít překročit,“ konstatuje Morazin.

Přístup Allianz Global Assistance vysoce ocenil také ředitel právního oddělení Mezinárodního vesmírného dopravního sdružení v Haagu Taras Ploshchansky. Vyzdvihl především možnost vytvořit komplexní zázemí pro pasažéry letů, vědce, ale i organizace, které se na těchto letech podílejí, zahrnující nejenom oblast právní, výzkumnou, marketingovou a komunikační, ale také pojišťovnictví.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna Telefon: +420 224 405 409 Mobil: +420 605 203 447 Mail: vaclav.balek@allianz.cz http://www.allianz.cz www.allianzfoto.cz Praha, 10.1.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit