Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Bratislava/Praha, 30. dubna 2012; Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka. Naopak nejméně jich zavinili Střelci, Štíři či Kozorozi. Že by opravdu vlastnosti, které jsou těmto znamením přisuzovány, v případě Býků „horká hlava“ a „váhavost“ Střelců, měly na Slovensku opravdu vliv i na nehodovost?

O vlivu data narození na lidskou povahu se diskutuje už věky, ale do této doby existuje jen málo důkazů o tom, zda narození v určitém znamení zvěrokruhu skutečně ovlivňuje i lidský charakter. „Pokud se však podíváme na poměr počtu dopravních nehod z perspektivy znamení, můžeme konstatovat, že lidé narození v určitých znameních způsobují více škod,“ uvedla Lucia Muthová, ředitelka komunikace Allianz - Slovenská poisťovňa, z jejíž statistik tyto údaje vyplynuly.

Jsou slovenští řidiči ve znamení Býka rizikovější?

V porovnání s ostatními znameními zaznamenali nejvyšší poměr nehod řidiči, kteří se narodili ve znamení Býka. Z celkového počtu zapříčinily až 9,15 procenta nehod, což je přes 8 procent nad průměrem všech znamení. Je možné, že je to způsobeno výbušnou a neovladatelnou povahou, která se jim připisuje a která se projevuje i za volantem. Hned za Býky se ve slovenském žebříčku nehod podle znamení zvěrokruhu umístili řidiči ve znamení Panny, kteří způsobili v roce 2011 až 8,98 procenta ze všech nehod, tedy něco přes 6 procent nad průměrem. Na pomyslném třetím místě skončili řidiči narození ve znamení Raka, kteří sice nemají problémy při couvání, ale v roce 2011 zavinili 8,89 procenta dopravních nehod, což je méně než 5 procent nad úrovní průměru všech znamení.

Bezpečněji jezdí Střelci

Statistika nehod podle data narození viníků, jak ji zpracovala slovenská Allianz (pojišťovna s největším tržním podílem u našich východních sousedů), má však i opačný pól. Mezi tři znamení, v nichž jsou narození řidiči, kteří zavinili nejméně nehod, patří Kozorozi, Štíři a Střelci. Právě řidiči ve znamení Střelce jsou absolutně velmi vzácnými viníky nehod, na jejich celkovém počtu se podílejí jen 7,25 procenty, což je více než 8 procent pod celkovým průměrem. Na to, jaký má vliv datum narození na řidičské schopnosti, je samozřejmě nutno pohlížet s velkou dávkou shovívavosti a potřebným nadhledem. Rozdíly mezi jednotlivými znameními nejsou totiž nijak propastné a na silnicích stále platí, že opatrnosti není nikdy dost, ať jste se narodili kdykoliv.

Podíl znamení zvěrokruhu na nehodách z povinného ručení v roce 2011 podle Allianz - SP

Znamení Podíl na celkovém počtu Rozdíl znamení oproti celkovému průměru
Býk 9,15 % 8,08 %
Panna 8,98 % 6,03 %
Rak 8,89 % 4,97 %
Lev 8,79 % 0,55 %
Beran 8,75 % 3,35 %
Blíženci 8,67 % 2,36 %
Vodnář 8,24 % 0,50 %
Váhy 8,02 % - 2,14 %
Ryby 7,84 % - 4,39 %
Kozoroh 7,83 % - 4,52 %
Štír 7,58 % - 7,47 %
Střelec 7,25 % - 8,47 %

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna Telefon: +420 224 405 409 Mobil: +420 605 203 447 Mail: vaclav.balek@allianz.cz www.allianz.cz www.allianzfoto.cz Praha, 30.4.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit