Zimním škodám klientů Allianz kralují zloději a voda z potrubí

Zimním škodám klientů Allianz kralují zloději a voda z potrubí

Praha, 24. ledna 2012; Některé regiony Čech a Moravy trápí přívaly sněhu, silný vítr, námraza a další zimní rizika a počty nahlášených škod klienty Allianz pojišťovny od začátku roku se už přehouply přes 4300. Téměř polovinu z nich tvoří dopravní nehody a škody na vozidlech způsobené živly, nebo zvířaty. U majetku mnohem více, než živly, „úřadují“ zloději. Počet krádeží a loupeží přesáhl čtyři stovky škod a oproti stejnému období loňského roku vzrostl téměř o třetinu. Krade se nejen ve velkých městech, ve dne i v noci, v domácnostech i firmách.

„Od začátku roku došlo zatím k mírnému nárůstu počtu škod po dopravních nehodách, vyšší počty nehod zhruba o pětinu registrujeme pouze regionálně, a to z podhorských oblastí Čech a Moravy a inkriminovaných úseků dálnice D 1, zejména na Vysočině,“ uvádí Václav Pořt z úseku likvidace škod z autopojištění Allianz pojišťovny. Vzhledem k tomu, že v centrální části republiky je zima milosrdná, celkový počet škod se tak vyrovnává. „Nárůst hlášení evidujeme také z připojištění živlů, které Allianz nabízí k povinnému ručení, nejčastěji z vichřic a následných pádů předmětů na vozidla,“ dodává V. Pořt.

Vichřice jsou zatím jediným živlem, který se nepříznivě podílí na lednových statistikách majetkových pojistných událostí klientů Allianz, aktuálně je jich registrováno zhruba 300 „Vichřice lidem nejčastěji poškozují obvodové konstrukce domů - krytinu, oplechování, zateplení fasád, stejně jako dřevěná nebo kovová oplocení,“ vypočítává Roman Tichý, vedoucí týmu likvidace pojistných událostí majetku Allianz. Pouze desítky škod jsou dosud hlášeny z dalších zimních rizik - tíhy sněhu, pádu stromů, mrazu nebo atmosférických srážek a podobně je tomu také ze záplav a povodní z průběžně tajícího sněhu.

„Nejvíce krádeží vloupáním evidujeme z pojištění podnikatelů, většinou se jedná o vloupání do skladů firem, odcizení elektroniky a zásob. U privátního pojištění jsou nejběžnějšími případy odcizení kol z kočárkáren a dalších společných prostor,“ doplňuje Roman Tichý. Ve velké míře se zloději zaměřují také na nejrůznější autopříslušenství a ze zařízení domácností odnášejí šperky, starožitnosti, elektroniku a peníze.

Tradičně nejvíce pojistných událostí v pojištění staveb a domácností je způsobeno únikem vody z vodovodního zařízení – téměř 500, které se současnou zimou a počasím vůbec nemají žádnou souvislost. V posledních dnech jsou v Allianz vodovodní újmy dokonce nejčastějšími škodami za posledních 5 měsíců. Viníkem i dost nákladných důsledků těchto domácích „potop“ bývá obvykle prasklá hadička od WC. „Z minulého týdne evidujeme i jednu velkou škodu, kdy praskla ne hadička, ale ocelová trubka v podlaze rodinného domu. Ostatně často se stává, že příčinou událostí jsou staré, nebo zanedbané rozvody vody a ostatních médií. I požáry, které jsme v lednu zaregistrovali, byly způsobeny většinou špatným technickým stavem kouřovodů v rodinných domech,“ uzavírá Roman Tichý. Lidé by si měli uvědomit, že pokud se prokáže hrubá nedbalost majitele, například v podobě léty nerevidovaného komínu, může pojišťovna krátit pojistné plnění.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovna Telefon: +420 224 405 409 Mobil: +420 605 203 447 Mail: vaclav.balek@allianz.cz www.allianz.cz www.allianzfoto.cz Praha, 24.1.2012

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit