Zprávy a novinky ze světa motorů a pojištění

10. 2. 2010 Téma: POVINNÁ VÝBAVA AUTA

Povinná výbava auta je tak trochu nejasnou záležitostí a ne všichni řidiči přesně tuší, co momentálně povinné je a co není. Zde máte připravený jednoduchý přehled o povinné a nepovinné výbavě. Povinná výbava je upravena vyhláškou Ministerstva dopravy č. 341/2002 Sb., tam najdete plné znění.

POVINNÁ VÝBAVA  - co nesmí chybět v povinné výbavě osobního automobilu

1. Elektrické pojistky - v povinné výbavě musí být jedna náhradní elektrická pojistka od každého druhu použitého v daném automobilu.

2. Náhradní žárovky - platí stejné pravidlo jako u pojistek, ke každému použitému druhu žárovky musíte mít jednu náhradu.

3. Příruční zvedák (hever) - v povinné výbavě musí být takový příruční zvedák, jehož nosnost se rovná maximální možné zátěži na nápravu (vyčtete v technickém průkazu).

4. Klíč na šrouby na kolech vozidla.

5. Výstražný trojúhelník.

6. Náhradní kolo - od 15. 9. 2009 není povinnost rezervy ve výbavě auta absolutní, vozy uvedené do provozu po tomto datu nemusí vozit náhradní kolo, pokud jsou vybaveny prostředkem pro opravu pneumatik bez demontáže (např. sprej zacelující dílu v pneumatice); pokud jste svůj vůz uvedli do provozu před 15. zářím 2009, nemusíte vozit rezervu v případě, že s tím souhlasí výrobce vozidla (stanoviska najdete nejsnáze na webech jednotlivých automobilek či se můžete řídit tím, jestli nová vozidla vašeho typu prodávají bez rezervy).

7. Reflexní vesta - v současnosti pouze doporučený prvek povinné výbavy bude povinný od 1. 1. 2011.

8. Lékárnička - nová vyhláška přinesla novinky, lékárnička nemusí obsahovat spínací špendlík, nutná je resuscitační maska či izotermická folie. Lékárničky vybavené obsahem do roku 2009 lze použít jen do konce roku 2010. 

NEPOVINNÁ VÝBAVA, přesto doporučená

  • tažné lano
  • hasicí přístroj
  • pracovní rukavice
  • svítilna na baterie
  • startovací kabely

Kontakty

Volejte: 841 170 000 224 405 111

Pište:klient@allianz.cz


Kalkulačka povinného ručení

Najděte si tu nejvýhodnější variantu povinného ručení v naší kalkulačce! Vypočet povinného ručení trvá jen několik vteřin.

Povinné ručení cenník


Aktuality

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským v...

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka.

Allianz varuje: začíná sezóna motorek a nárůstu škod na dvou kolech - doma i v zahraničí

Nejezděte hned na plný plyn – radí v počátku motocyklové sezóny bezpečnostní odborníci z Allianz centra pro technologie v Mnichově.

Archiv aktualit